חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אנדרטת קולומבוס

אנדרטת קולומבוס בברצלונה היא ללא ספק אחד מסמליה הבולטים והמוכרים ביותר של העיר המרהיבה והמהנה הזו. האנדרטה, המתנשאת לגובה מרשים של 60 מטר הועמדה במקום בשנת 1888 לזכרו ולכבודו של מגלה הארצות המפורסם שלמעשה גילה לאירופה את הנתיב לאמריקה, כאשר הבנייה עצמה נערכת גם לכבוד האקספו של ברצלונה שנערך באותה שנה. שמה של אנדרטת קולומבוס בקטלנית הוא Monument a Colom והיא נמצאת במיקום מרכזי ובולט מאוד.

מיקום והגעה

בפועל אי אפשר לפספס את אנדרטת קולומבוס או לדלג עליה במהלך חופשתכם בעיר ברצלונה – אלא אם כן לא תגיעו למרכז התיירותי של העיר… האנדרטה המרשימה והגבוהה המצאת ממש בקצה 'לה רמבלה' – השדרה המרכזית והתוססת של ברצלונה – לכיוון הים. כך שההגעה לאנדרטה מצריכה בסך הכל ללכת לאורך הרמבלה לכיוון הים, תוך שאתם נהנים מאמני הרחוב, קפה משובח ושאר האטרקציות, ולסיים את השיטוט באנדרטה או להמשיך ממנה לנמל המחודש.

חשוב לציין כי אנדרטת קולומבוס ממוקמת סמוך מאוד למקום אליו הגיע קולומבוס עם ספינותיו לאחר המסע הראשון לאמריקה.

האנדרטה עצמה

אנדרטת קולומבוס נבנתה כאמור ב-1888 לקראת האקספו של ברצלונה. היא תוכננה ובוצעה על ידי הפסל רפאל אטצ'ה (Rafael Atche), כאשר בראש העמוד הגבוה ניצב קולומבוס מצביע כביכול אל עבר העולם החדש שהוא עזר לחשוף ולמצוא את הנתיב הימי אליו –  היו השערות כי דמותו של קולומבוס מצביעה למעשה לעבר גינואה שבאיטליה, עיר הולדתו ומוצאו על פי התיעוד ההיסטורי אך בפועל היא פונה לכיוון אחר ולא לעולם החדש (מערבה) ולא לגינואה. דמותו של קולומבוס בראש העמוד הגבוה עשויה ברונזה והיא בגודל מרשים של 7.2 מטר.

בבסיס אנדרטת קולומבוס נמצאים כמה פסלים ואזכורים, של דמויות נשיות מכונפות, זוג ציפורי גריפין וארבע התומכות מציגות פורטרטים קטנים של אנשים קשורים לקולומבוס ולמסעותיו – כמו פרדיננד ואיזבלה מלכי ספרד, כמרים חשובים וכן הלאה. כמו כן, על האנדרטה תבליטים המתארים חלקים ממסעותיו של קולומבוס ועוד שלל תיאורים ודמויות – כך שלמעשה אנדרטת קולומבוס היא הרבה מעבר לעמוד ודמותו של קולומבוס אלא מציעה עולם ומלואו של פסלים ופרטים. חובבי היסטוריה מאוד ייהנו מסקירת האנדרטה והאתר הוא תחנת חובה לכל מבקר בעיר ברצלונה.

אנו מאוד מקווים שחידשנו לכם. אז אם אתם מחפשים אתרי תיירות בברצלונה או פשוט נופש בברצלונה, עכשיו אחרי שאתם מכירים אותה יותר טוב תדעו היכן נמצאים המלונות בברצלונהנופשי ספורט בברצלונה והמקומות השווים. מתי שתחליטו לטוס לברצלונה, ברצלונה בפסחברצלונה בחורף ובקיץ ובכל ימות השנה מהממת.