חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיסות לברצלונה

 

בין שלל היתרונות הקיימים בחופשה בבירת מחוז קטלוניה בספרד, הקלות שבמציאת טיסות לברצלונה היא אחד המרכזיים שבהם. כי נכון שפסיכולוגית חלקנו מרגישים צורך עז לטוס מעל חצי גלובוס כדי להרגיש בחופשה אמיתית, אבל בינינו, מה יותר נוח מטיסה ישירה, זולה וקצרה לאחת הערים היפות ביותר בעולם?.

כבר שנים ארוכות נחשב נופש בברצלונה ליעד מוביל עבור התייר הישראלי. אין פלא, שכן באמת יש בה הכל. אטרקציות רבות, נופים משגעים, מוקדי קניות ענקיים, מסעדות נפלאות, חיי לילה מרשימים, ובכלל – אפשרויות בילוי כמעט ללא הגבלה. תוסיפו לכך את מזג האוויר הנפלא השורר בעיר במרבית חודשי השנה, ותבינו מדוע הישראלים נוהרים לעיר המלהיבה הזו. קלות ההגעה לעיר הופכת את העניין לאטרקטיבי אף יותר. מדי יום תוכלו למצוא בין 3 ל-6 טיסות לברצלונה, כמובן שהדבר תלוי בעיקר בתקופה, אך בחודשי הקיץ טיסה לברצלונה יוצאת כמעט מדי כמה שעות.

טיסות לברצלונה מישראל  – כל מה שצריך לדעת

לאלו מכם שטיסה היא סוג של הבעת ציונות עבורם, תוכלו להיות רגועים – שלושת חברות התעופה הישראליות – אל על, ארקיע וישראיר – מוציאות טיסות לברצלונה בתדירות משתנה. בעוד אל על מוציאה בין 4 ל-6 פעמים בשבוע, בשתי החברות האחרות מדובר על בין טיסה אחת לשלוש.

כמובן שכל הטיסות הינן ישירות, ללא עצירת ביניים, ומשך הטיסה נע סביב 4 וחצי שעות (תלוי בכיווני ועוצמת הרוחות). המחירים בתקופת השפל נעים סביב 350-400 דולר (באל על, במרבית המקרים, תשלמו 5-10% יותר), ואילו בחודשים יולי – אוגוסט תאלצו להיפרד מ-500-600 דולרים כדי להגיע ליעד הנכסף.

גם חברות תעופה ספרדיות בפרט וזרות בכלל נוחתות וממריאות מישראל בדרכן לברצלונה. טיסות לברצלונה דרך חברות צ'רטר ספרדיות עשויות להיות זולות יותר, ורובן אינן כוללות עצירת ביניים. זמן הטיסה לעיתים מתקצר במקצת, ולמרות שלא תזכו לראות את החיוך הישראלי המוכר של דיילות האוויר, בסיטואציות מסוימות זה בהחלט משתלם. איבריה היא החברה המובילה המוציאה 3-4 טיסות ישירות לברצלונה מדי שבוע.

רק לשם הבהרה, טיסות לברצלונה בחברות צ'רטר הן טיסות אשר אם חברת התעופה לא מצליחה למלא את המטוס בהתאם לרצונה, היא רשאית "להעביר" את הטיסה לחברה אחרת, לאו דווקא בשעת ההמראה המקורית. בחודשי הקיץ, אגב, העברה שכזאת היא נדירה למדיי. בחורף, כשהחופשה קצרה וכל יום ורגע חשובים, אולי עדיף להימנע מכך.

טיסות לברצלונה בחברות ספרדיות עולות במרבית ימות השנה סביב 350 דולר, ובחודשי השיא בין 450 ל-500 דולר, כולל מיסי נמל והיטלים. טיסות בחברות זרות עם עצירת ביניים, כגון אלאיטליה, אוסטריאן איירליינס, בראסאלס איירליינס, טורקיש ועוד תעלנה לכם 10-20% פחות מאשר הטיסות הישירות. זמן הטיסה הכולל במקרים אלו עשוי להגיע לכ-7 עד 8 שעות.

חבילה הכוללת טיסה ומלון בברצלונה

נציין רק את העובדה שדרך סוכנויות הנסיעות השונות, תוכלו למצוא דילים הכוללים גם את מלונות ברצלונה לצד הטיסות לשם. אמנם המחיר עלול להיות יקר ב-2-5 אחוז מאשר אם תזמינו כל אחד בנפרד, אך הנוחות (כולל הסעות לבית המלון במרבית המקרים) בהחלט שווה את זה. ישנן הצעות מגוונות הכוללות טיסות לברצלונה פלוס רכב להשכרה, טיסות פלוס בתי מלון במרכז העיר וכו'. חשוב "לקרוא את האותיות הקטנות" וגם להבין אותן – היכן בדיוק המלון, כמה כוכבי דירוג, מה סוג הרכב, מה הביטוח המוצע, איזו חברת תעופה וכו'.

כשהחורף מגיע ואירופה מתכסה עננים, בברצלונה עדיין זורחת השמש. זה בדיוק הזמן המתאים לחפש טיסות לברצלונה – בקלות, ובנוחות.