טירת מונטג'וייק

אזור מונטג'וייק (Montjuic או הר היהודים כפי שהוא נקרא) בברצלונה הוא אחד האזורים המרשימים בעיר, האזור עמוס באטרקציות מגוונות מאוד ומתאים לכל סוגי התיירים, ללא ספק תחנת חובה בביקורכם בעיר המדהימה הזו. אחת האטרקציות המרכזיות של האזור היא טירת מונטג'וייק המציעה בילוי מרשים ומרהיב, מומלץ ביותר. טירת מונטג'וייק ממוקמת בראש הגבעה המכונה הר היהודים ומהאזור נשקף נוף מרהיב של ברצלונה.

הטירה נמצאת באתר שהיו בו מבצרים וביצורים רבים לאורך השנים, הטירה עומדת באתר מהמאה ה-18, היא שימשה למגוון מטרות, כולל מקום מאסרם של האנרכיסטים ואסירים פוליטיים שונים. הטירה נמצאת במיקום אסטרטגי ונבנתה הן על מנת להגן על ברצלונה והן על מנת לשלוט בה.

מיקום הטירה

מונטג'וייק היא גבעה, עם פסגה שטוחה יחסית הצופה לנמל ברצלונה ולעיר עצמה, האתר ממוקם דרום-מזרחית למרכז העיר. באחד החלקים הגבוהים של הגבעה ממוקמת טירת מונטג'וייק המרשימה. הטירה עצמה נמצאת בצד המזרחי יותר של הגבעה – הצד הרחוק מכיכר אספניה, מזרקת הקסם והארמון המפואר. כתובת הטירה היא Carretera de Montjuïc, 66 ומספר הטלפון הוא 932-564-445.

שעות פתיחה

שעות הפתיחה של הטירה משתנות בהתאם לעונה. בין אוקטובר למרץ היא פתוחה כל השבוע 09:00-19:00, מאפריל עד ספטמבר היא פתוחה 09:00-21:00. הכניסה לטירה היא חינם.

דרכי הגעה לטירת מונטג'וייק

הטירה ממוקמת כאמור באזור הר היהודים, כך שכל מי שמגיע לאתר יכול להגיע אליו בקלות ברגל. מבחינת תחבורה ציבורית ניתן להגיע לאזור באמצעות קו אוטובוס 193, תחנת המטרו הקרובה ביותר היא  Parallel (קו L3 ירוק) – כאשר מהתחנה יוצאת רכבת מיוחדת המובילה את הנוסעים לרכבל של Montjuic שממנו ניתן להמשיך אל טירת מונטג'וייק, או ברגל בטיפוס קל של כ-10 דקות.

מה יש לעשות בטירה

ראשית, הנופים על ברצלונה, הנמל והים התיכון מאתר טירת מונטג'וייק מרהיבים ומהנים מאוד. הטירה אירחה בעבר מוזיאון צבאי ואת מוזיאון הקומיקס, אך אלו עברו ממנה עם החזרתה לרשות עיריית ברצלונה ב-2008. ניתן כיום לשוטט בתוך הטירה ומחוצה לה וכמו כן מתקיימים במקום תערוכות ופעילויות חברתיות, תרבותיות ואמנותיות של העירייה. באזור מונטג'וייק עצמו שפע אטרקציות ופעילויות.

טירת מונטג'וייק מתאימה מאוד למשפחות עם ילדים אך גם לתיירים מבוגרים. מומלץ להקדיש לטירה כשעתיים ולאזור הר היהודים בכללותו לפחות יום שלם.