כיכר אספניה

כיכר אספניה – Plaça d'Espanya – היא אחת הכיכרות החשובות והמרשימות ביותר של ברצלונה. הכיכר המקסימה הזו נמצאת מחוץ למרכז התיירותי עצמו אך מציעה שפע של אטרקציות מומלצות מסביבה. הכיכר היא הדבר הראשון שילכוד את תשומת ליבכם אם תגיעו לברצלונה מנמל התעופה אל פראט. אפשר גם למצוא מלון באזור כיכר אספניה, עבור אלו שרוצים להיות במיקום מרכזי, אך לא מרכזי ועמוס מדי וגם קרוב יחסית לנמל התעופה והיציאה מהעיר.

כיכר אספניה עצמה היא צומת כבישים גדול ומרכזי מאוד, כאשר מסביבה שפע אטרקציות וכמובן תשתיות נוחות להולכי רגל ותיירים. הדבר הראשון שמבחינים בו בכיכר היא מעגל תנועה גדול עם מזרקה גדולה במרכזו – המייצגת את הים והנהרות הגדולים של ספרד. הדבר השני שתבחינו בו הם שני עמודים ונציאנים הבנויים מלבנים. בין העמודים נראות מדרגות גדולות ומרשימות העולות על בניין ענק ומרשים מאוד – זהו הפלאו נסיונאל (Palau Nacional) שנבנה לקראת היריד העולמי של 1929 וכולל כיום את המוזיאון הלאומי לאמנות קטלונית.

מיקום כיכר אספניה

כיכר אספניה ממוקמת כאמור מחוץ למרכז התיירותי של ברצלונה. הכיכר נמצאת ממש למרגלות אתר הר היהודים (Montjuic) המהווה מקום היסטורי חשוב בברצלונה והוא כולל שפע מגוון של אטרקציות. ההגעה הקלה ביותר לכיכר היא באמצעות המטרו העירוני, כאשר יש תחנה על שם הכיכר והקווים 1 ו-3 מגיעים אליה (ירוק ואדום). כמו כן ניתן להגיע לכיכר בעזרת מספר גדול מאוד של קווי אוטובוס עירוניים.

היסטוריה של הכיכר

כיכר אספניה נבנתה באתר ששימש בעבר כאתר התליות הציבוריות של ברצלונה (הוצאות להורג), עד לבניית מצודה שאליה הועברו הגרדומים בשנת 1715. הכיכר תוכננה בשנת 1915 ונבנתה רק בשנת 19229 לקראת היריד העולמי שנערך באזור זה של ברצלונה ושעבורו נבנו מבנים ואתרים רבים מאוד המשמשים את העיר עד היום. את הכיכר תכנן ג'וסף אמארגוס, את המזרקה במרכזה תכנן ג'וסף מריה חוחול, ששיתף פעולה פעמים רבות עם אנטוני גאודי האדריכל המפורסם מברצלונה, ואת הפסלים מסביבה תכנן מיגל בליי.

אטרקציות באזור כיכר אספניה

הכיכר עצמה היא משהו מרשים ויפה לראות, אך היא לבדה אינה מהווה אטרקציה של ברצלונה. מסביב לכיכר ובאזורים הקרובים לה נמצאות אטרקציות רבות ואתרים המתאימים לכל סגנון של טיול ולכל סוג של תיירים. אטרקציות רבות קשורות אף הן ליריד העולמי של 1929 שעבורו נבנתה הכיכר.

  • מזרקת הקסם: מזרקה גדולה ומרהיבה, בסופי שבוע מתקיים בה בשעות הערב מופע פירוטכניקה מדהים עם מים, תאורה ומוזיקה.
  • הפלאו נסיונאל: מבנה גדול ומרשים מאוד, מיקומו של המוזיאון הלאומי לאמנות קטלונית.
  • מצודת הר היהודים המרשימה והמרתקת – כולל תצפית פנורמית מדהימה על העיר ברצלונה והנמל שלה.
  • אתר הר היהודים הכולל בין היתר את האצטדיון האולימפי ומתקנים אולימפיים אחרים ממשחקי 1992, העמוד האולימפי המרשים של האדריכל קלטרווה, מוזיאון חואן מירו, מוזיאון ארכיאולוגי ואתנולוגי.
  • ברצלונה ארנאס (Arenas): מרכז מסחרי חדש ומגוון, כאשר הייחוד שלו הוא בכך שהוא נמצא בבניין עתיק ומקסים ששימש בעבר כזירת מלחמות שוורים.
  • פואבלו אספניול: עוד אתר מקסים שנבנה ליריד העולמי של 1929, כולל עשרות מבנים בסגנונות שונים של אדריכלות ספרדית טיפוסית, סדנאות אומנים ועוד.
  • פארק חואן מירו: פארק נחמד המוקדש לזכרו של הצייר והאמן הקטלוני הנודע והחשוב, כולל פסל ענק שפיסל מירו עצמו.
  • La Fira de Barcelona: מרכז הקונגרסים והתערוכות המרכזי והגדול של ברצלונה, במקום נערכות תערוכות רבות וכנסים שונים.

אנו מאוד מקווים שחידשנו לכם. אז אם אתם מחפשים אתרי תיירות בברצלונה או פשוט נופש בברצלונה, עכשיו אחרי שאתם מכירים אותה יותר טוב תדעו היכן נמצאים המלונות בברצלונהנופשי ספורט בברצלונה והמקומות השווים. מתי שתחליטו לטוס לברצלונה, ברצלונה בפסחברצלונה בחורף ובקיץ ובכל ימות השנה מהממת.