מברצלונה למדריד

מדריד היא ליבה הפועם של ספרד מכל הבחינות. זוהי בירתה של ספרד, היא נמצאת באזור קסטיליה שנמצא ממש במרכז המדינה, ויש לה היסטוריה, חיי תרבות ומסחר עשירים. האמנות בה היא ברמה בינלאומית, בעיקר במוזיאונים המפורסמים שלה הפראדו וריינה סופיה.

במדריד יש גם פארקים וגנים ובראשם פארק רטירו העצום, חיי לילה תוססים ועשירים, קולינריה מגוונת ועוד עשרות אתרי תיירות עליהם תוכלו למצוא מידע מפורט באתר מדריד למטייל הישראלי.

הדרך מברצלונה למדריד

עיר נוספת המהווה חלק חשוב בספרד היא בירתו של חבל קטלוניה- ברצלונה. לעומת מדריד השוכנת באזור הררי יותר, ברצלונה שוכנת על חוף הים התיכון. על מנת להגיע מברצלונה למדריד ניתן לבחור באחת משתי דרכים השונות זו מזו בנוף בו עוברים ובנקודות המרכזיות שבדרך.

מסלול אחד מתקדם דרומה לאורך חוף הים עד לעיר ולנסיה ומשם לכיוון צפון- מערב למדריד. המסלול השני פונה מערבה אל העיר סרגוסה ומשם דרומה הישר אל מדריד.

המסלול דרך ולנסיה:

אורכו של המסלול דרך ולנסיה הוא כ- 700 ק"מ. לאחר כשעה נסיעה ניתן לעצור להפסקה בטרגונה, במיוחד אם זהו טיול עם ילדים. שם נמצא פארק השעשועים המקסים פורט אוונטורה (PortAventura Park). טרגונה היא עיר מקסימה על חוף הים ובה גם עתיקות כמו חומת העיר ואמת מים וכמובן גם חנויות.

באמצע הדרך בין טרגונה לולנסיה נמצאת גם פניסקולה- עיירת קיט ונופש פופולארית הנמצאת על צוק ומשקיפה אל הים. בתיה הם בתי אבן עתיקים ויפים וישנה גם טירה. אם אתם רוצים לשלב גם טבע בנסיעה, לא רחוק מפניסקולה ישנן מערות בשם מערות סנט גוזפ. במערות אלה שטים בנהר תת קרקעי בין חללי מערה קסומים עם נטיפים וזקיפים.

ומפניסקולה אל פנינת המסלול- ולנסיה. ולנסיה היא עיר נמל יפהפיה  שבה חופים מרהיבים, בניה יפהפיה, שילוב של עתיק וחדש- רובע עתיק עם סמטאות ומוזיאון קרמיקה ואמנות מרהיב לצד עיר המדע והאמנויות- מבנים חדשניים ואפילו עתידניים. מלבד ארכיטקטורה מגוונת ומדהימה, בולנסיה גם אוכל מעולה וחיי לילה תוססים. מולנסיה ממשיכים מערבה ומעט צפונה למדריד.

המסלול דרך סרגוסה:

אורכו של המסלול דרך סרגוסה הוא 625 ק"מ. סרגוסה היא בירתו של חבל אראגון הידוע בנוף הירוק שלו, כך שאם אתם מעדיפים דרך ירוקה בין גבעות ואפילו הרים על פני דרך מישורית לאורך חוף הים- מומלץ לבחור במסלול הזה.

לאורך כל הדרך עד בירת האזור סרגוסה תעברו דרך גבעות ירוקות ולאחר מכן הרים אשר ביניהם מפרידים נהרות הזורמים בתוך גאיות עמוקים. סרגוסה עצמה שוכנת על גדותיו של נהר האברו. היא המשותף לאבן גבירול ולגויה- שניהם נולדו בה…

אחד האתרים המרשימים ביותר בסרגוסה הוא בזיליקת דל פילאר (העמוד) שנבנתה סביב העמוד עליו, כך על פי האמונה, התגלתה מריה ליעקב הקדוש. קתדרלה מרשימה נוספת היא קתדרלת לה סאו המשמשת כמושב הארכיבישוף. מבנה מרשים נוסף הוא ארמון אלחפריה בו יושב הפרלמנט האראגוני.

ברחבי העיר סרגוסה ישנם מוזיאונים, בתי קפה, מסעדות ורובע עתיק לטייל בו. מסרגוסה המסלול ממשיך לכיוון דרום- מערב עד למדריד.