מוזיאון פיקאסו

פבלו פיקאסו הוא אחד מגדולי הציירים בהיסטוריה של האנושות ובהחלט אחד הגדולים שיצאו מספרד. עבודותיו של פיקאסו, שפעל בעיקר במאה העשרים, היו והן עדיין פורצות דרך, הן השפיעו על אינספור אמנים אחריו ונחשבות עד היום ליוצאות דופן ואיכותיות ביותר – מה שמוביל למחירים אדירים ליצירותיו שנמכרות מעת לעת. מוזיאון פיקאסו בברצלונה הוא תחנת חובה לחובבי אמנות ותרבות, מרכיב מרכזי בדרך להבנת השנים המעצבות של פיקאסו, כמו כן, המוזיאון חושף את הקשר האינטימי והמיוחד שהיה לפיקאסו עם ברצלונה עצמה.

אודות מוזיאון פיקאסו ברצלונה

המוזיאון נפתח בשנת 1963 והוא כולל אוסף קבוע של כ-3,800 מיצירותיו של פבלו פיקאסו. המוזיאון מתמקד בשנותיו הראשונות של פיקאסו, שביקש באופן אישי ובאמצעות עוזרו האישי שברצלונה תקבל את מרבית עבודותיו המוקדמות. היצירות באוסף המוזיאון מקיפות מאוד ומגיעות עד התקופה הכחולה של פיקאסו. לאחרונה עבר המוזיאון שיפוץ נרחב והוא כיום איכותי יותר מתמיד. מוזיאון פיקאסו בברצלונה מאכלס 5 מבנים מהמאות ה-13-15. במוזיאון אוסף קבוע המוצג כל הזמן וכמו כן תערוכות מתחלפות מאוסף המוזיאון ותערוכות חיצוניות בעלות הקשר למהות המוזיאון.

מיקום ודרכי הגעה

כמו אטרקציות רבות אחרות של ברצלונה גם מוזיאון פיקאסו ממוקם בצורה מרכזית ונוחה להגעה, אפילו ברגל מהמרכז התיירותי. המוזיאון נמצא בכתובת: Carrer de Montcada, 15 – בסמוך למוזיאונים איכותיים אחרים ומעט צפונה מהמרכז התיירותי עצמו. תחנת המטרו הקרובה ביותר למוזיאון היא Jaume I, ביציאה פנו צפונה והלכו ישר על רחוב Carrer de la Princesa עד לרחוב של המוזיאון שם תפנו ימינה ובמהרה תתיתקלו במוזיאון פיקאסו.

שעות פתיחה ומחירי כניסה

שעות הפעילות של מוזיאון פיקאסו ברצלונה יום שלישי עד ראשון (כולל בחגים) החל מ-10:00 ועד 20:00, המוזיאון מכניס מבקרים לחדרים עד 30 דקות לפני הסגירה. שימו לב שבימי שני המוזיאון סגור. מחיר כרטיס כניסה למוזיאון פיקאסו הוא 11 אירו עם אפשרות לרכוש כרטיס לכניסות מרובות בעלות של 30 אירו.

לסיכום: מוזיאון פיקאסו בברצלונה מהווה מעין ביוגרפיה ויזואלית של שנותיו הצעירות של אחד האמנים החשובים והמשפיעים ביותר במאה ה-20, בהחלט שווה את הזמן ואת מחיר הביקור! אם זאת, מיועד בעיקר לחובבי אמנות ולא לתייר המזדמן.

אנו מאוד מקווים שחידשנו לכם. אז אם אתם מחפשים אתרי תיירות בברצלונה או פשוט נופש בברצלונה, עכשיו אחרי שאתם מכירים אותה יותר טוב תדעו היכן נמצאים המלונות בברצלונהנופשי ספורט בברצלונה והמקומות השווים. מתי שתחליטו לטוס לברצלונה, ברצלונה בפסחברצלונה בחורף ובקיץ ובכל ימות השנה מהממת.