חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מוזיאונים בברצלונה

ברצלונה היא ללא ספק הערים הכי מגוונות ועשירות מבחינה תרבותית בעולם, מעבר לאטרקציות התיירותיות המרכזיות והפופולאריות ביותר, העיר המדהימה והדינמית הזו מציעה שפע אדיר של מוזיאונים מכל סוג ועבור כל סגנון. ברחבי העיר מוזיאונים רבים, גלריות ואתרי תרבות מיוחדים מאוד. לא סתם יצאו מברצלונה אמנים ואומנים רבים כל כך, עיר רב גונית כזו, עם עושר תרבותי והיסטוריה עמוקה – פורצי דרך כמו גאודי, חואן מירו, פאבלו פיקאסו ועוד.

ברצלונה היא גן עדן לחובבי אמנות ושוחרי תרבות, מוזיאונים מכל סוג ועם תערוכות מרתקות. שימוש לב שרבים מהמוזיאונים סגורים בימי שני וכמו כן חלקם מפעילים סגירת צהריים במסגרת הסיאסטה הספרדית המפורסמת כל כך. היקף המוזיאונים של ברצלונה כה גדול שהוא כולל כ-55 מוסדות שכאלו, תחומי העניין והפעילות כוללים אמנות קלאסית, אמנות מודרנית, אמנות קטלונית, אדריכלות, ספורט, צבא ומלחמה, ארכיאולוגיה, אתנולוגיה, ציירים ספציפיים, מדע, טבע ועוד.

לה פדררה – מבנה של גאודי

המבנה הוא המוזיאון! אחת מהיצירות החשובות של אנטוני גאודי והמוזיאון השני בפופולאריות שלו אחרי הסגרדה פמיליה והמוזיאון שבתוך המתחם. מעבר למבנה המרשים עצמו, בפנים יש חדרים משוחזרים כפי שגרו בהם בעבר, שרטוטים וציורים רבים של האדריכל הגאון ופורץ הדרך הזה, ציורי אמנות מתקופת הרנסנס ואוסף של ציורים מודרניים. בקיץ פתוח 9:00-20:00, דמי כניסה של כ-14 אירו, כתובת: Calle Provenca, 261 – 265.

מוזיאון ברצלונה לאמנות עכשווית – Barcelona Museum of Contemporary Art

המוזיאון נקרא בקיצור גם MACBA, הוא נמצא בכיכר דלס אנגלס שאזור רבאל האופנתי – תחנת המטרו הקרובה היא קטלוניה או אוניברסיטט. המוזיאון נפתח לציבור ב-1995 והוא נמצא במבנה מודרני ומרשים במיוחד. האוסף הקבוע של המוזיאון מתוארך החל ממחצית המאה העשרים וקדימה, יש ייצוג לשלוש תקופות של אמנות מודרנית על פי עשורים. בנוסף, המוזיאון לאמנות מודרנית של ברצלונה מארח תערוכות מתחלפות בסגנונות שונים ושל אמנים בינלאומיים חשובים לצד תערוכות כלליות יותר. בעונת הקיץ המוזיאון פתוח 11:00-20:00 בימי ב'+ד'+ה'. ביום שלישי סגור, שישי 11:00-22:00, שבת 10:00-22:00 וראשון 10:00-15:00. עלות הכניסה היא 8 אירו.

מוזיאון חואן מירו – Fundació Joan Miró

מוזיאון חואן מירו, אחד האמנים החשובים שיצאו מברצלונה, נמצא באתר הר היהודים (Montjuic) במבנה ים תיכוני מקסים. המוזיאון מכיל את האוסף המקיף והחשוב ביותר של עבודתיו הציבוריות של מירו – מעל 14,000 פריטים בתצוגה! המוזיאון מציג את המגוון האדיר של אמנות שחואן מירו יצר, ציורים, פסלים, הדפסים, טקסטיל, שרטוטים. כמו כן יש אוסף מתחלף של אמנות עכשווית שכולל יצירות הנתרמות למוזיאון בהשאלה ע"H אמנים ואספנים מובילים.

מוזיאון המדע של ברצלונה – CosmoCaixa

אחד המוזיאונים המומלצים של ברצלונה, בעיקר למשפחות עם ילדים המתעניינים במדע. המוזיאון מנוהל ע"י קרן la Caixa לפרויקטים קהילתיים המפעילה גם את האתר התרבותי החשוב והגדול בעל אותו שם בעיר. מוזיאון המדע נועד לעורר את החושים ואת הסקרנות של המבקרים, להעשיר את הידע שלהם ולהיות מקום מהנה ומגוון מאוד – דרך תערוכות ושלל פעילויות המתקיימות בו. תערוכות ונושאים לדוגמא ממוזיאון המדע של ברצלונה כוללים את היער המוצף המדמה את יער הגשם באמזונס, קיר גיאולוגי, "חדר החומרים" ועוד שפע אדיר של מיצגים, תערוכות ופעילויות.

המוזיאון הלאומי לאמנות קטלונית – Museu Nacional d'Art de Catalunya

מוזיאון המוקדש  כולו לאמנות של אמנית קטלונים, נמצא באתר בר היהודים במבנה המרשים והגדול של הפלאו נסיונאל – הארמון המלכותי שנבנה ליריד העולמי ב-1929. המוזיאון פעיל משנת 1934 והוא מציע כיום אוספים רבים ומגוונים – אמנות רומנסק, גותית, אמנות רנסנס ובארוק, אמנות מודרנית, צילום, ציורים והדפסים ועוד.

מוזיאונים נוספים בברצלונה

כאמור, ברצלונה מציעה עוד שפע אדיר של מוזיאונים, עוד כמה מומלצים וחשובים הם: מוזיאון פיקאסו, מוזיאון קבוצת הכדורגל של ברצלונה, מוזיאון Antoni Tàpies, מוזיאון גאודי בביתו המקורי, המרכז לתרבות עכשווית (CCCB), המוזיאון ההיסטורי של קטלוניה, המוזיאון הארכיאולוגי, המוזיאון הימי ועוד ועוד עם מגוון ואיכות מדהימים.

אנו מאוד מקווים שחידשנו לכם. אז אם אתם מחפשים אתרי תיירות בברצלונה או פשוט נופש בברצלונה, עכשיו אחרי שאתם מכירים אותה יותר טוב תדעו היכן נמצאים המלונות בברצלונהנופשי ספורט בברצלונה והמקומות השווים. מתי שתחליטו לטוס לברצלונה, ברצלונה בפסחברצלונה בחורף ובקיץ ובכל ימות השנה מהממת.