מזרקת הקסם

המזרקה הגדולה והמרשימה ביותר של ברצלונה, אשר נבנתה במיוחד עבור היריד העולמי של 1929, מזרקת הקסם היא ללא ספק אחת האטרקציות המומלצות של העיר המיוחדת והדינמית הזו, מומלץ בעיקר למשפחות עם ילדים אך גם לכל יתר התיירים המגיעים לברצלונה – אפשרות אידיאלית לפני או אחרי ארוחת ערב באחד מערבי הקיץ המקסימים למשל. שמה המקומי של מזרקת הקסם הוא Font Magica de Montjuic, זאת משום שהוא מהווה חלק מאתר הר היהודים (MontJuic) – מקום מרובה אטרקציות ואפשרויות תיירותיות מומלצות.

על המזרקה

מזרקת הקסם של ברצלונה מציעה תצוגה מרהיבה של מוסיקה, אקרובטיקת מים ותאורה, מראה מרשים ומיוחד במינו, המים מתיזים ומשפריצים בצורה אסתטית מאוד – עד לגובה של עשרות מטרים – והכל יחד הופך למיצג מרשים ומהנה מאוד. מופע בלט של ממש של מים ואור.

מזרקת הקסם של ברצלונה תוכננה על ידי קרלס בויג'אס, מתכנן מזרקות מוארות ידוע בזמנו. המזרקה הוקמה במקום בו עמדו לפני כן ארבעה עמודים שייצגו את התנועה הקטלונית הלאומנית, אלו נהרסו לטובת המזרקה אך נבנו מחדש מטרים ספורים מהמזרקה בשנת 2010. למרות חששות של אי עמידה בזמנים עקב הגשת התכנון רק ב-1928, מזרקת הקסם אכן הושלמה ונחנכה ליריד העולמי ב-19229. המזרקה נפגעה קשות במלחמת האזרחים של ספרד ולא פעלה עד 1955, מאז היא כמובן שוחזרה וחזרה לתפארתה ואף מעבר לכך. המזרקה פועלת על בסיס מים ממוחזרים.

בכל שנה, מזרקת הקסם היא מיקום אירוע הסיום של פסטיבל La Merce שהוא הפסטיבל המרכזי של ברצלונה. באותו ערב נערך מעל המזרקה מופע זיקוקים מרהיב וענק, בליווי מוסיקה ומופע לייזר.

מיקום מזרקת הקסם

מזרקת הקסם נמצאת באזור הר היהודים, זאת משום שכאמור היא נבנתה במיוחד ליריד העולמי שהתקיים בעיר ב-1929 והשפיע עליה מהותית מבחינת מבנים ואתרים חשובים עד היום. המזרקה ממוקמת בראש Avenida Maria Cristina באזור מונטג'ויק המרשים. המזרקה נמצאת ממש מתחת לפאסו נסיונאל (הארמון הלאומי) שנבנה אף הוא לכבוד היריד העולמי ומאכלס כיום את המוזיאון לאמנות הלאומי לאמנות קטלונית, כמו כן המזרכקה קרובה מאוד לכיכר אספניה.

הדרך הקלה ביותר להגיע למזרקת הקסם היא באמצעות המטרו. יורדים בתחנת פלאזה אספניה ומגיעים אליה באמצעות הקו הירוק L3 או הקו האדום L1. כמו כן, להר היהודים עצמו ניתן לעלות באמצעות הרכבל מאזור הנמל, ולאחר ביקור מעמיק בראש הגבעה הזו הצופה אל ברצלונה אפשר ללכת לאזור המזרקה – אך למגיעים מהעיר עדיף להשתמש במטרו לכיכר אספניה. בנוסף ישנם קווי אוטובוס רבים מאוד העוצרים באזור המזרקה.

שעות התצוגה במזרקת הקסם

המזרקה פעילה בכל שעות היום כמובן ומהווה אטרקציה מקסימה בכל מקרה, אך הכוונה היא לבוא בשעות הערב  ולראות את התצוגה המרשימה שלה. שימו לב שהשעות משתנות בין העונות והמזרקה אינה מופעלת עם כל התאורה, המוזיקה ומופע המים בכל יום – אין עלות על מנת לצפות בתצוגת המזרקה, אך בהחלט יש אנשים רבים כך שנסו להקדים קצת. שעות הפעלת המזרקה הן:

  • סתיו וחורף: שישי ושבת החל מ-19:00 ועד 21:00
  • אביב וקיץ: חמישי עד ראשון החל מ-21:00 ועד 23:30

אטרקציות מומלצות בסביבה

מעבר לריקוד המים והאורות בליווי מוזיקה מרהיבה ומתאימה של מזרקת הקסם, יש באזור אטרקציות רבות נוספות ומומלצות. אלו כוללות את האתרים הבאים:

  • כיכר אספניה – כיכר גדולה וחשובה של ברצלונה
  • הפלאו נסיונאל – הארמון הלאומי עם המוזיאון לאמנות קטלונית
  • מצודת הר היהודים
  • האצטדיון האולימפי – נבנה כבר ב-1929 ושופץ בצורה משמעותית לקראת אולימפיאדת ברצלונה 1992.
  • מגוון מתקנים אולימפיים המוצבים בטבעת מסביב לאצטדיון האולימפי.
  • העמוד האולימפי – עמוד תקשורת מעוצב ויוצא דופן, גבוה מאוד ומרשים, בתכנונו של האדריכל סנטיאגו קלטרווה.
  • מוזיאונים: מוזיאון חואן מירו, מוזיאון אתנולוגי והמוזיאון לארכיאולוגיה של קטלוניה.
  • פואבלו אספניול

אנו מאוד מקווים שחידשנו לכם. אז אם אתם מחפשים אתרי תיירות בברצלונה או פשוט נופש בברצלונה, עכשיו אחרי שאתם מכירים אותה יותר טוב תדעו היכן נמצאים המלונות בברצלונהנופשי ספורט בברצלונה והמקומות השווים. מתי שתחליטו לטוס לברצלונה, ברצלונה בפסחברצלונה בחורף ובקיץ ובכל ימות השנה מהממת.