מיני קטלוניה

לנו בישראל יש את מיני ישראל באזור לטרון, ולברצלונה יש את מיני קטלוניה (Miniature Catalunya Park), פארק מקסים ומומלץ שנמצא מחוץ לעיר (לא רחוק מהעיר) ומציע מראות מרתקים ומהנים של מבנים ואתרים מוקטנים מרחבי קטלוניה. האתר הוא הפארק המיניאטורי הגדול ביותר בעולם, כך שבהחלט אפשר לצפות ליום מרתק ומהנה של בילוי עבור הילדים. כמו כן, בסמוך לאתר מיני קטלוניה נמצא פארק מיוער בשם היער הקסום, חלק מהאתר הכולל טיולים אוויריים מעל צמרות העצים באמצעות מערכת מתקדמת של כבלים.

מיקום ודרכי הגעה

פארק מיני קטלוניה ממוקם 13 ק"מ דרום-מערבית לברצלונה, מרחק של  כחצי שעת נסיעה בלבד. הפארק נמצא בכניסה לרשות המקומית Torrelles de Llobregat, בהגעה ברכב שכור נוסעים מברצלונה על כביש A2 ולוקחים את יציאה 602  (Sant Vicenç dels Horts), עוקבים אחר השילוט אל Torrelles de Llobregat. אפשר להגיע לפארק בתחבורה ציבורית, קו 62 של חברת Soler i Sauret היוצא מאזור Riera Blanca פינת Travessera de les Corts.

שעות פתיחה

ביולי-אוגוסט פארק מיני קטלוניה פתוח כל יום בין השעות 10:00-20:00, בשאר השנה הסגירה היא ב-18:00 או 19:00, למעט חגים ומועדים מיוחדים בהם הפארק נסגר מוקדם יותר. באופן כללי, ביקור במיני קטלוניה אורך כשעתיים או מעט יותר, אך אפשר לצפות כי עם הנסיעה – כל הבילוי בכללותו יצריך את כל היום. כאשר בשעות הערב אפשר לחזור מרוצים לברצלונה לקראת ארוחת ערב ובילוי לילי כלשהו (שיטוט לאורך הרמבלס או צפייה במזרקת הקסם למשל).

אטרקציות במיני קטלוניה

לאורכו של הפארק אוסף מרהיב של מבנים מיניאטוריים מכל רחבי קטלוניה לצד אתרים חשובים אחרים מהאזור, החל מכנסיות ועד דגמי מפעלים ונמלי ים – דרך נפלאה ללמוד להכיר את כל קטלוניה באחר צהריים מהנה אחד… הפארק עצמו נמצא בתוך אזור מיוער ומקסים, כאשר מחוץ  לפארק המיוער שבו, ניתן כאמור לטייל גבוה באוויר על גבי כבלים מתוחים.

פארק מיני קטלוניה כולל חלק מיוחד ומרשים מאוד של המבנים אותם תכנן ויזם האדריכל הקטלוני הנודע גאודי, יש מבנים מפורסמים מברצלונה וכל קטלוניה ואפילו דגם של פארק השעשועים טיבידאבו. אתר מרשים ומהנה מאוד, הילדים תמיד נהנים לשוטט בו ולהתרשם מהמבנים הקטנים-גדולים הפזורים בשטח.