חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סגרדה פמיליה

כנסיית סגרדה פמיליה בברצלונה היא ללא ספק אתר מרהיב ומיוחד במינו, אחד מפלאי עולם (באופן לא רשמי) ואתר שכל מבקר בברצלונה חייב לראות. מדובר על אחד המבנים המרשימים ביותר הקיימים בעולם, כנסיית ענק שנמצאת בבנייה מתמדת ומתמשכת מאז 1882 ופאר היצירה של האדריכל הקטלוני הגאון אנטוני גאודי. סגרדה פמיליה היא אחד מאתרי התיירות המרכזיים של ברצלונה ומושכת אליה מבקרים רבים בכל יום לאורך כל השנה.

המשמעות של כנסיית סגרדה פמיליה היא כנסיית המשפחה הקדושה, זוהי כנסייה קתולית והיא מוגדרת כאתר מורשת עולמית של ארגון אונס"קו של האו"ם. בנייתה צפויה להסתיים בשנת 2026, אך לאורך ההיסטוריה הארוכה שלה היו מועדים שונים שכל הזמן נדחו, כך שרק הזמן יגיד האם הפעם היא באמת תושלם.

מיקום כנסיית סגרדה פמיליה

הכנסייה העצומה והמרשימה הזו נמצאת מעט מחוץ למרכז  התיירותי של ברצלונה, בכתובת Carrer de Mallorca, 401, צפונית לאזור של לה רמבלה, הרובע הגותי וכיכר קטלוניה. ממש ליד סגרדה פמיליה יש תחנת מטרו בעלת אותו שם, כך שניתן להגיע לאתר בקלות מכל מקום בעיר, לתחנה שתי יציאות. כמו כן, מגיעים לאזור קווי אוטובוס רבים.

אודות הסגרדה פמיליה

התמונות מראות עד כמה כנסיית סגרדה פמיליה מרשימה ומיוחדת, אך רק כאשר עומדים מחוץ לה ומבקרים בתוך החלקים הפתוחים שלה מבינים עד כמה אדירה ומיוחדת היא, מבנה בעל עיצוב לא שגרתי ומרהיב, חומרים מגוונים. הגאונות של גאודי ופריצת המוסכמות שלו בולטות בכל היבט של הסגרדה פמיליה וזו באמת יצירתו המרשימה ביותר. בניית הכנסייה החלה בשנת 1882, כאשר התכנון היה של אדריכל אחר בכלל, ב-1883 קיבל גאודי את המושכות והתחיל לשנות ולהגדיל את התכנון – כאשר בשנותיו האחרונות עד 1926 הקדיש את מירב זמנו לתכנון וניהול הפרויקט האדיר הזה. סגרדה פמיליה מתוכננת בצורה צלב לטיני, כאשר עם השלמת הבנייה יהיו לה 18 צריחים – 12 לשליחים של ישו, 4 לנושאי הבשורה, 1 לישו ו-1 למרים הבתולה.

מדובר על מבנה אדיר ומרשים שפשוט חייבים לבקר בו ולראות כדי להתרשם, להבין ולהאמין! פאר היצירה של ברצלונה.

שעות ביקור ועלות

כנסיית סגרדה פמיליה בברצלונה פתוחה למבקרים בזמנים שונים לחלקים שונים ולעונות השנה, כך שרצוי להיערך מראש – באופן כללי הפתיחה היא ב-9:00. מומלץ לבוא מוקדם כדי להימנע כמה שניתן מהתורים. עלות כרטיס לכנסייה (לבסיליקה ומגדלים פתוחים) היא 13 אירו, כאשר יש כרטיסים יקרים יותר הכוללים הדרכה או מוזלים לזכאים. לצד סגרדה פמיליה פועל מוזיאון של גאודי שגם שווה ביקור.

אנו מאוד מקווים שחידשנו לכם. אז אם אתם מחפשים אתרי תיירות בברצלונה או פשוט נופש בברצלונה, עכשיו אחרי שאתם מכירים אותה יותר טוב תדעו היכן נמצאים המלונות בברצלונהנופשי ספורט בברצלונה והמקומות השווים. מתי שתחליטו לטוס לברצלונה, ברצלונה בפסחברצלונה בחורף ובקיץ ובכל ימות השנה מהממת.