5 טיפים למטיילים בברצלונה

בשעה טובה ומוצלחת, אתם והמטוס לברצלונה מתאחדים ממש בקרוב. ההתרגשות בשיאה ואתם מתחילים לקרוא על העיר היפהפיה, על האטרקציות שבה, חיי הלילה, השופינג ועוד ועוד. רגע לפני שגלגלי המטוס מתנתקים ואתם בדרך לבירת קטלוניה – הנה 5 טיפים שייסיעו לכם לארגן טיול מושלם.

כמה כסף צריך לטיול?

זוהי אחת השאלות המרכזיות במהלך תכנון הטיול. לכמה כסף נזדקק? מהי ההוצאה היומית בברצלונה? האם להעדיף כסף מזומן בלבד, אשראי או שילוב בין השניים? לשם כך נגדיר כמה המלצות חשובות. ראשית, המירו שקל לאירו כבר בארץ באמצעות תחנות ה-CHANGE השונות או בדואר, כך תחסכו עמלות מיותרות על המרות בחו"ל. בנוסף, רצוי להעדיף לחלק את ההקצבה שלכם למזומן ואשראי. כיום כמעט בכל בית קפה, מסעדה או חנות ניתן לשלם באשראי והדרך הזו תחסוך לכם את ההמרה ליורו, כמו גם טיול עם מזומן רב. עם זאת, חשוב לדעת כי גם לשימוש באשראי, על פי התנאים שלכם, יש עמלות שימוש. אם ניקח בחשבון טיול יומי הכולל מוזיאונים, שופינג, אוכל ונסיעות, ניתן להעריך בהערכה גסה כי 70 יורו הם די והותר להוצאות ליום.

איך כדאי לתכנן את המסלול?

אם אתם מגיעים לברצלונה בפעם הראשונה, מומלץ להקדיש לה 4 ימים לפחות. יש אינספור אטרקציות בברצלונה והמבחר באמת עשוי לבלבל, לפיכך מומלץ לתכנן מראש את המסלול באופן גס – ולהותיר לכם גם מרווח להרפתקאות מחוץ למסלול המתוכנן. כדי לעשות זאת, חשבו מה מרתק אתכם בטיול ומה אתם רוצים לחוות. האם אתם בעניין של מוזיאונים, כנסיות, ארכיטקטורה מפוארת? משלושתם לא חסר בברצלונה – רק עבודתו של גאודי, האדריכל המקומי המפורסם, היא אטרקציה בפני עצמה. אולי אתם מעדיפים כדורגל? שופינג? שווקים? בהתאם להעדפותיכם האישיות – תכננו מסלול שיותיר מקום לכל האטרקציות שברצונכם לראות ולחוות, וחשוב מאוד – אל תעמיסו מאוד על כל יום טיול.

איך נשמרים מכייסים?

כייסים בברצלונה לא חסר ולכן חשוב להיות ערניים ולנקוט באמצעי זהירות. עשו שימוש בחגורת כסף ששמים מתחת לבגד, אל תסתובבו עם שטרות גדולים מדי ואת דברי הערך שלכם השאירו במקום בטוח ומוסתר. כמו כן, אין סיבה להסתובב עם הדרכון עליכם. דאגו לצילום הדרכון מבעוד מועד ואת המקור השאירו בכספת במלון.

איזה שקע חשמל יש בעיר?

השקעים הנפוצים באירופה בכלל ובברצלונה בפרט הם שקעים עם 2 פינים, ממש כמו בישראל. אם יש לכם מכשיר חשמלי כלשהו ובו 3 פינים – תאלצו לדאוג למתאם.

איך עובדת התחבורה בברצלונה?

התחבורה בעיר נוחה מאוד וידידותית לתייר. בברצלונה פועלת רכבת תחתית ואוטובוסים הפועלים בכל שעות היום. בכל תחנה תוכלו להתבונן במפה המראה את המסלול של כל רכבת או אוטובוס ועקבו אחר קצב התקדמות הנסיעה. בכל תחנה שהרכבת עוברת, נדלק אור מעל שם התחנה. כך תדעו היכן אתם נמצאים בדיוק.