4 סיבות טובות לטוס לברצלונה בפסח

לא משנה מה התאריך בשנה, מה היום בשבוע או מהי השעה שמראה השעון שלכם – ברצלונה היא גן עדן לתיירים בכל זמן, 24 שעות ביממה ו-365 ימים בשבוע. אך יש משהו מיוחד בנסיעה לברצלונה דווקא בחודשי האביב ופסח. העיר התוססת מתעוררת אחרי חורף ים תיכוני מנומנם (גם לו יש קסם מיוחד משלו…), הכל פורח, התושבים שמחים מתמיד והאטרקציות זורמות כמים. אז אם אתם מתלבטים כיצד לנצל את חופשת הפסח שלכם – הנה 4 סיבות טובות לעשות זאת דווקא בבירת קטלוניה:

בגלל מזג האוויר

מזג האוויר בברצלונה נוח ודומה למזג האוויר הישראלי שלנו. כעיר נמל מישורית הממוקמת לחופי הים התיכון, נהנית העיר ממזג אוויר מתון ונעים בכל ימות השנה, אך חודשי האביב והסתיו נחשבים לזמנים הנעימים והנוחים ביותר ליהנות מהעיר. בברצלונה מטיילים המון ברגל, ואין כמו לחוות ולגלות את העיר כשמזג האוויר לא קר מדי ולא חם מדי – אלא מושלם בדיוק לטיול עירוני אירופאי.

בגלל הפסטיבלים והאירועים המיוחדים

הקטלונים יודעים כיצד לחגוג, והם לא מפספסים אף הזדמנות לעשות זאת. לכל אורך השנה, יש בברצלונה לא מעט תאריכים מיוחדים ופסטיבלים, ואם תהיו ברי מזל וחופשת הפסח הברצלונאית שלכם תחול באחד מהם – מובטחת לכם הנאה בלתי נשכחת. כך למשל, סיינט ג'ורדי דיי הנחוג מדי שנה ב-23 באפריל הוא יום האהבה הקטלוני, בו העיר לובשת חג מלא לבבות אדמדמים. על פי האגדה הנוצרית, סיינט ג'ורג, מי שהיה הקדוש המגן של קטלוניה, חיסל דרקון אימתני למען אהובתו ולאחר מכן העניק לה ורד מיוחד שצמח מהדם בו התבוסס הדרקון. הזוי ככל שזה ישמע, הקטלונים דבקים באדיקות במצוות החג ומדי שנה מעניקים לאהובותיהם ורדים אדומים. גם המסעדות נוטלות חלק בחגיגה, מקשטות את חלונות הראווה שלהן ומציעות תפריטים מיוחדים ומושחתים במיוחד.

בגלל טיולי האופניים הנוחים

האביב הוא התקופה המושלמת להכיר את ברצלונה דרך האופניים. בעוד שבקיץ חם מדי לערוך את הפעילות הספורטיבית החביבה הזו, בחודשים מרץ – מאי, כפי שהזכרנו לעיל, מזג האוויר נוח יותר ולא פחות חשוב – העיר צפופה פחות. כך תוכלו לחקור את העיר ממש כמו מקומיים וליהנות ממגוון מסלולי אופניים ייעודיים שיסייעו לכם לעשות זאת. העיר מעודדת שימוש באופניים, ולכן ברחבי ברצלונה תוכלו למצוא לא מעט חברות השכרה, חלקן משלבות גם סיורי אופניים מדליקים.

סדר פסח מיוחד במינו

יש משהו מיוחד בסדר פסח הנערך בחוץ לארץ. יהודים מכל רחבי העולם מתכנסים יחדיו, נהנים ממסורת יהודית במיטבה ומחיבור מיוחד במינו בין אנשים זרים לחלוטין. גם בברצלונה עורכת קהילת חב"ד המקומית סדר פסח כהלכתו, הנעשה באווירה שמחה וחברית, במסגרתו קוראים יחדיו את ההגדה ונהנים מסעודה משובחת. אל תפספסו את החוויה המאחדת.