מגוון אטרקציות בברצלונה

כאן תוכלו למצוא אטרקציות בברצלונה מעניינות שבהם תוכלו להנות בשהותכם

אתרי תיירות בברצלונה

ברצלונה היא אחת הערים האירופאיות המרתקות ביותר והיא כוללת אתרי תיירות רבים המושכים מבקרים מכל העולם בכל שנה. בברצלונה אטרקציות רבות ומגוונות ובמאמר הבא תוכלו למצוא המלצות על כמה אתרים מרכזיים ביניהם אתרים עתיקים, אתרים לאומיים, אתרי אדריכלות ופסטיבלים.

הרובע הגותי (העיר העתיקה של ברצלונה)

הרובע הגותי הוא האזור העתיק ביותר בברצלונה ועבור רבים, מהווה מעין סמל לעיר העתיקה. ההיסטוריה של האזור חוזרת אחורה עד לימי שלטון הרומאים והלאה, וניתן לומר שהתקופה ה"מיוצגת" ביותר ברובע כיום היא ימי הביניים עם שלל מבנים, סמטאות, כיכרות ואתרי תיירות בברצלונה הממוקמים בתוך הרובע. גם היהודים שחיו בעיר עד לגירוש ספרד, התרכזו ברובע זה וניתן להתרשם כיום מאתרים שונים שמהווים זכר לקהילה הענפה שחיה שם (כמו "בית כנסת מאיור", בית כנסת עתיק ששוחזר, שרידי מקוואות ועוד).

באופן כללי, הרובע הגותי נחשב לאזור קסום ומומלץ ביותר עבור תיירים, וניתן מצוא בו מבנים ומוזיאונים מפורסמים שונים: מוזיאון פיקאסו, מקדש אוגוסטוס, כיכר ריי, כנסיות ועוד. מומלץ להקדיש לפחות חצי יום לרובע הגותי ולהתכונן להליכה רגלית רבה, כמובן במידה שתרצו לבקר ולהתרשם ממגוון אתרים באזור.

פארק פורט אוונטורה

האטרקציות בברצלונה מגוונות מאוד, וישנו אפילו פארק שעשועים ענק בעיר למעשה זהו פארק שעשועים הגדול ביותר במדינה, ומושך אליו מבקרים רבים מכל העולם, ביניהם גם משפחות ישראליות וצעירים. הפארק ממוקם לא רחוק מברצלונה, כשעה נסיעה מהעיר, ולכן מומלץ להקדיש לו יום שלם מימי הנופש שלכם, במיוחד אם אתם עם ילדים קטנים. הפארק מחולק לשלושה מתחמים ייחודיים.

בפארק מגוון רחב של מתקנים ע"פ נושאים (הפארק מחולק למעין "עולמות" כלשכל עולם מתקנים משלו). תוכלו למצוא בו מתקנים קלאסיים וכמה מתקני אקסטרים, לצד מתקנים לילדים. הפארק פתוח בד"כ בחודשים אפריל עד אוקטובר וכמו במקומות נוספים בברצלונה, את הכרטיסים אליו מומלץ לרכוש מראש, אחרת אתם עלולים למצוא את עצמכם בתור ארוך בכניסה.

כיכר אספניה

כיכר זו היא אחת מהאטרקציות בברצלונה המפורסמות ביותר והיא אחת משתי הכיכרות המפורסמות בברצלונה ובעלת היסטוריה עשירה, היא כוללת כמה מוקדי עניין ותיירות, ומיקום שהופך אותה לאתר חובה לכל תייר בעיר הקטלאנית. כיכר אספניה בעבר שימשה כמקום ציבורי מרכזי עבור תושבי העיר והאזור, שהיו מגיעים אליה לשם שמיעת נאומים ושאר עניינים חשובים. גם בעת המודרנית אדריכלי העיר ושליטיה לא התעלמו מחשיבותה הרבה ומיקומה האסטרטגי (בסמוך להר המונז'ואיק עליו נדבר בהמשך) ובחרו למקם בה את "מזרקות הקסם" – מזרקות מרקדות, ענקיות וצבעוניות המהוות מוקד משיכה לתיירים מכל העולם. בנוסף יש בה את שני העמודים הוונציאנים והעמודים הקטלאניים, לצד פסלים, אנדרטה ובניין המוזיאון הלאומי לאומנות של קטלוניה.

מונז'ואיק (הר היהודים)

מדובר בגבעה שמתפקדת כיום כגן לאומי עם מגוון אטרקציות מרכזיות ומבנים היסטוריים, וממנה ניתן להשקיף על העיר ברצלונה ועל הים. שמה של הגבעה נובע כנראה מהכינוי "הר היהודים" מכיוון שיש סברה כי יהודי העיר היו קוברים שם את מתיהם. בכל אופן, שרידי בית הקברות היהודי נמצאים באזור הרובע היהודי בברצלונה. על הגבעה ישנה טירה מעניינת ששימשה במשך מאות שנים לשימושים שונים וכן, עוד מספר אתרים מעניינים, כמו מגדל התקשורת המפורסם של העיר.

גאודי בברצלונה

אנטוני גאודי היה אדריכל חשוב שהתפרסם בכל העולם בזכות יצירותיו המקוריות כחלק מסגנון ה"מודרניסטה". גאודי היה קטלאני ושמו נקשר לא פעם לעיר ברצלונה עקב שלל המבנים שיצר בה וביחד עם שלל אתרים קלאסיים אחרים, מסמלים את העיר בתקופה המודרנית. הנה כמה אתרי גאודי מרכזיים:

בית מילה – מדובר בשני בניינים מחוברים ובעלי חצרות פנימיות. הבניינים שימשו בעבר כבנייני מגורים לעשרים. נקודות העניין בבניין הן חזית הבניין הציורית, גג הבניין (אסור לפספס את המדרגות בדרך) והחדרים הפנימיים של משפחת מילה (כמובן שהם רק להתרשמות, החדרים משוחזרים). בכלל, היצירות של גאודי יגרמו לכם להרגיש כמו בתוך אגדה ובית מילה הוא מקום טוב להתחיל בו.

ארמון גואל – מבניין של עשירים אולי כדאי לעבור ל"ארמון" של עשירים. ארמון גואל הוא בניין שיצר גאודי עבור תעשיין עשיר ומשפחתו "אוסביו דה גואל". מה שמיוחד בבניין זה הוא לא רק העיצוב המרשים שלו, הן מבחנים והן מבחוץ, אלא הגאונות האדריכלית של גאודי בהקמת בניין מרשים כזה בשטח יחסית קטן (כבר אז האזור היה צפוף יחסית), כניסה ראשית למרכבות המשפחה ממש כמעט לתוך הבית עצמו, מרתף ששימש כאורווה וכניסה מיוחדת לאורחים. חשוב לציין שאנו מדברים על תקופה שבה חניונים תת קרקעיים לא בדיוק היו באופנה. אחרי שתשבעו מההתרשמות החיצונית מהבניין, תוכלו להיכנס פנימה ולהתרשם מהארמון הענק שייגלה לעינכם.

לה סגרדה פמילייה – מדובר בכנסייה גדולת ממדים, שלה הקדיש גאודי עשרות שנים. לבסוף, גאודי נהרג ע"י חשמלית בטרם גמר לתכנן את הבנייה. באופן כללי, בניית הכנסייה נמשכת עד היום, אולם ניתן כבר להתרשם מגודלה ומהסגנון הייחודי של גאודי המבטא בה: מגוון סגנונות אדריכלות, לרבות מודרניזם קלאסי ואדריכלות גותית. חזיתות הכנסייה מלאות פרטים, כמו פסלים, צורות חלונות ואומנות מגוונת. עמודי הכנסייה בגג מעוצבים כמעין עצים וענפים, השראה מהטבע שאפיינה את גאודי. הכנסייה כוללת מוטיבים שונים מהדת הנוצרית ומהווה את יצירתו הגדולה והמפוארת ביותר של גאודי.

אטרקציות נוספות:

פסטיבל הג'אז של ברצלונה:

מבין שלל האטרקציות לצעירים בברצלונה, נראה כי זוהי אחת הבולטות שבהן, ובייחוד לחובבי הג'אז. מדובר בפסטיבל מפורסם ביותר ואחד מפסטיבלי הג'אז האהובים בכל אירופה. בהתאם, ניתן ליהנות בו משלל מופעי ג'אז ובקורי אומנים מפורסמים הבאים במיוחד לפסטיבל. הפסטיבל מתקיים בסתיו.

ברצלונה ביצ':

פסטיבל ייחודי המוקדש כולו למוזיקה אלקטרונית ומיינסטרים, ומתקיים על חופיה של ברצלונה. הפסטיבל אורך כיממה בלבד, בשונה מפסטיבלים אחרים בעיר. בנוסף חשוב לדעת כי הוא מהווה את אחת האטרקציות לצעירים מרחבי העולם המגיעים לעיר דווקא בחודש יולי (שהינו אחד העמוסים אם לא העמוס ביותר בעיר).