חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כיכר קטלוניה

כיכר קטלוניה (פלאסה דה קטלוניה) היא אחת הכיכרות החשובות ביותר של כיכר קטלוניה, יעד שבו כל תייר עובר – לרוב כמה פעמים – במהלך חופשה בעיר המדהימה והמיוחדת הזו. כיכר קטלוניה מחברת את כל הרחובות הראשיים והגדולים של כיכר קטלוניה וממנה גם יוצאים הרחובות הפופולאריים שמרכיבים יחד את שדרת לה רמבלה / לאס רמבלס המפורסמת שממשיכה מהכיכר ועד אנדרטת קולומבוס ליד הים. בהחלט ניתן לבסס את תכנית הטיול שלכם בברצלונה סביב נקודת המוצא והמרכז של כיכר קטלוניה.

מיקום הכיכר וחשיבותה

כיכר קטלוניה היא מבחינת רבים מרכז ברצלונה, נמצאת בנקודה אסטרטגית בין החלקים החשובים של העיר וכאמור זוהי נקודת ההתחלה של לה רמבלה. כיכר קטלוניה נחשבת גם מרכז ברצלונה מבחינה טכנית ותיירותית, אך גם הנקודה בה נפגשים אזור העיר העתיקה (הרובע הגותי ו-Raval באזור Ciutat Vella) ואזור Eixample שנבנה במאה ה-19.

הרחובות החשובים של ברצלונה שנפגשים באזור כיכר קטלוניה הם: לה רמבלה, פאסאג' דה גרסיה, רמבלה דה קטלוניה, רונדה דה סנט פרה, קרר דה וורגרה, קרר דל פלאיי ואחרים. כמובן שיש תחנת מטרו בכיכר קטלוניה וקווי אוטובוס רבים עוברים בה.

מאפייני כיכר קטלוניה

כיכר קטלוניה של ברצלונה משתרעת על שטח של כ-50,000 מ"ר, כאשר מסביבה כבישים של הרחובות הראשיים שפורטו. היא ידועה בעיקר במזרקות המרשימות שבה והפסלים המיוחדים, להקות גדולות של יונים המתאספות במרכז הכיכר וכמובן שבקרבתה לכמה מהאתרים החשובים של ברצלונה. הרעיון להקמת כיכר מרכזית במיקום של כיכר קטלוניה עלו עם הריסת החומה מימי הביניים במאה ה-19, אך האזור עצמו פותח בעיקר ב-1902 וב-1929 לקראת היריד העולמי שנערך בעיר.

אטרקציות באזור כיכר קטלוניה

ברצלונה היא עיר מאוד עשירה באטרקציות ואפשרויות לחופשה, עיר מדהימה המתאימה לכל אחד ואחת. כיכר קטלוניה מציעה קרבה וגישה נוחה לכמה מהאטרקציות המובילות הללו. בין היתר, ניתן למנות את המקומות הבאים: שדרת לה רמבלה, שקו לה בוקריה, הרובע הגותי על בנייניו המרשימים, אזור Eixample המודרני יותר, לשכת התיירות המרכזית של ברצלונה, חנויות כלבו גדולות ומגוונות (אל קורטו אינגלס או אל טריאנגל למשל), שפע של מסעדות וטאפאס ברים.

אנו מאוד מקווים שחידשנו לכם. אז אם אתם מחפשים אתרי תיירות בברצלונה או פשוט נופש בברצלונה, עכשיו אחרי שאתם מכירים אותה יותר טוב תדעו היכן נמצאים המלונות בברצלונהנופשי ספורט בברצלונה והמקומות השווים. מתי שתחליטו לטוס לברצלונה, ברצלונה בפסחברצלונה בחורף ובקיץ ובכל ימות השנה מהממת.