אירוח כשר בברצלונה

לא כל מי שנוסע לספרד יכול או רוצה ליהנות מהקולינריה הספרדית כפי שהיא. המטבח הספרדי, מעבר לשימוש הרב שהוא עושה במרכיבים לא כשרים, הוא גם כבד וטעמיו שונים מאוד למי שאינו מורגל בטעמים כאלה. לא פלא, אם כך שתיירים ישראלים זקוקים לאלטרנטיבות תמיד או מדי פעם, נוסף למי ששומר על כשרות ומחפש אוכל כשר בספרד ברצלונה מציעה לנוסעים השומרים על כשרות מקומות רבים שבהם אפשר למצוא אוכל כשר ועוד מענה לצרכים של מי שזקוק לבית כנסת ומוסדות יהודיים, וזה לא חייב להיות רק בית חב"ד, למרות שאין ספק שזהו המקום המועדף על רבים. אם אתם נוסעים לכל מקום בעולם עם מזוודה שמצוידת בכל טוב מהארץ בגלל הכשרות או בגלל מגבלות קולינריות שאתם חוששים שלא תוכלו לשמור עליהן, דעו שגם בברצלונה תוכלו למצוא הרבה מוצרים ומצרכים כשרים ונוחים לקנייה בכמה חנויות וסופרמרקטים יהודיים שמפעילים למען ישראלים ויהודים בעיר.

חב"ד בברצלונה

תנועה רבה של ישראלים ויהודים

הקהילה היהודית בברצלונה כוללת יותר מעשרת אלפים אנשים ולכן יש בה לא מעט מוסדות ומקומות ייעודיים שבהם אפשר לשמור על כשרות ועל כל מה שנדרש לכם כדי לשמור על אורח החיים שלכם גם בספרד. חשוב לזכור שיש אספקה קבועה וטרייה ויש רגישות של כל מה שקשור ליהודים כבר שנים רבות ולכן תוכלו למצוא בקלות גם מה שיהיה טעים ונוח לכם מבלי לסחוב מהארץ מזוודות מלאות. בדרך כלל, יש היתר לקנות ולאכול פירות וירקות שמוצאים בחו"ל וזאת לא אמורה להיות בעיה גם במאפים מסוימים ובמוצרי חלב שיש להם כשרות של קהילה יהודית בחו"ל לפי הסמלים המוסכמים. עם זאת, חשוב לדעת שגם משום שברצלונה היא עיר נמל שדרכה מגיע הכל וגם משום שקטלוניה מבוססת הרבה על קולינריה מהים, יש לא מעט שימוש אפילו בדגים ובמרכיבים לא כשרים למכביר. כך שיש לקרוא היטב את רשימת המרכיבים לפני שקונים משהו שנראה לכם כשר ואתם לא ממש יודעים מהו ושיכול להיות שם מרכיב אסור.

בית חב"ד ברצלונה, כמו תמיד, מוכן לקראתכם

כמעט בכל מקום בעולם יש בית חב"ד שפותר הרבה בעיות ומשחרר מהצורך לחפש בית כנסת או הפעלה לחג ולשבת. באמצעות המידע שמוצאים בבית חב"ד גם מצליחים לקנות אוכל ולמצוא מקום לסעודת שבת או חג כשלא רוצים להיות לבד, גם אם אתם לא דתיים. זה אירוח אהוד ופופולרי שכבר הפך למוסכמה ולא פלא שכל כך הרבה אנשים אוהבים להתארח שם ולא רק דתיים או צעירים. בית חב"ד נמצא במקום מרכזי והוא פתוח כמעט בכל שעות היום ופתוח לתפילות בשעות המתאימות. הוא משמש מרכז מתאים גם לישראלים וליהודים שחיים בעיר ועל אחת כמה וכמה שגם לתיירים. בימי שישי תוכלו ליהנות מקידוש שהוא חוויה נעימה בכל מקרה, בלי קשר לקידוש או תפילה והחברותא משמשת גם להחלפת טיפים והמלצות אז בכל מקרה כדאי לבוא ולהתרשם.

השירותים שניתנים בבית חב"ד

בית חב"ד מתקשר אוטומטית עם אוכל כשר אבל צריך לדעת שבמקום זה הוא אינו ערוך לכך. מלבד הפעלות חגים מיוחדות שבהן מתכבדים באוכל של החג כמו בחנוכה, משלמים שם סכומים סמליים לכל מה שמסופק שם, ואפשר להשאיר תרומות. עם זאת. בית חב"ד בברצלונה אין ארוחות כמו במקומות אחרים בעולם ואין מכירת מנות. את כל זה אפשר למצוא בשפע בחנויות שמציעות אוכל כשר לידו ולקבל רשימות של מסעדות כשרות ומקומות כשרים בברצלונה, כולל בתי מלון ואפשרויות אירוח שונות. אם תרצו כל שירות אחר שקשור לחיים היהודיים כמו שיעורי תורה וטקסים יהודיים שונים אנשי הבית ערוכים לעזור לכם, מבלי לספק ארוחות. מבחינות אחרות הוא מרכז מידע וריכוז של החיים היהודיים בעיר ואפשר להיעזר בו גם כבמרכז קהילתי.

אפשרויות עצמאיות לאוכל כשר

אחת הדרכים הטובות לאכול אוכל כשר בברצלונה היא למצוא מלון כשר שמספק ארוחות והוא מותאם ליהודים גם מבחינת השימוש בשבת. זה כולל חשמל וגם אפשרויות של מדרגות נוחות ולא רק מעלית. כמו כן, אפשר לשכור דירות אירוח וחדרי שבהם אפשר לבשל, בדיוק כפי שאפשר לבשל גם במלון וליהנות מאוכל חם וטרי וכשר. בשביל זה מספיק להביא מכשירי בישול בסיסיים שמתאימים לנסיעות וכלים כשרים ולקנות באחת החנויות שמספקות מצרכים כשרים את כל מה שנחוץ לכם. גם במקרים כאלה לא צריך באמת לסחוב אוכל כי הסופרמרקטים שמספקים אוכל כשר יכולים לספק לכם כל מוצר כזה. זה יכול להיות נחמד לנסות לבשל תפריט ספרדי במוצרים מקומיים בכל זאת, כדי לטעום מהחוויה הזאת.

מסעדות ובתי קפה

ברצלונה מלאה ישראלים ויהודים וגם אנשים אחרים שאוהבים מטבח ישראלי ובאים לאכול במסעדות ובבתי קפה כאלה. יש רשימה ארוכה של מקומות פופולריים שרבים ישמחו לבקר בהם ולאכול שם ואתם יכולים להצטייד בה לפני שיוצאים או במקומות כמו בית חב"ד. אם אתם בוחרים מסעדות כאלה מומלץ גם לגוון ביניהן משום שהמוצרים המעולים של המטבח הספרדי והקטלוני שווים התנסות בכל הטעמים שברצלונה יכולה להעניק לכם. זאת החוויה הספרדית במלואה ואפשר ליהנות עליה מבלי להתפשר על כשרות כלל. זה עד כדי כך מוצלח ואיכותי, שסביר להניח שאולי תרצו אתם לחזור ארצה עם מוצרים שקניתם שם במכולת כדי לשחזר לפחות חלק מהטעמים בישראל. 

אנו מאוד מקווים שחידשנו לכם. אז אם אתם מחפשים אתרי תיירות בברצלונה ומתכננים חופשה בברצלונה, עכשיו אחרי שאתם מכירים אותה יותר טוב תוכלו לטוס מתי שתחליטו, ברצלונה בפסח, ברצלונה בחורף ובקיץ ובכל ימות השנה מהממת.